Każdy miłośnik kwiatów dba o nie ze szczególną troską, dzięki czemu odwdzięczają się pięknym wyglądem. Często nie wystarcza samo podlewanie wodą, ponieważ rośliny potrzebują  składników pokarmowych, które korzystnie wpływają na ich wzrost. Właśnie dlatego polecamy bardzo wydajny nawóz naturalny ASTAVIT. Jest to koncentrat płynny dolistny i dokorzenny wskazany przy uprawie ekologicznej.

Sukces ogrodniczy to w dużej mierze odpowiednie podłoże. Parametry każdego podłoża można zmodyfikować stosując odpowiednie nawozy, zawierające cenne składniki. 100% naturalny koncentrat, należy rozcieńczyć w wodzie, dzięki czemu 1 litr koncentratu daje 40 litrów roztworu nawozowego. Zalecany do stosowania przez cały rok, przy uprawie wszystkich kwiatków hodowanych w domach (m.in. kaktusy, azalie, paprocie, palmy, juca, fiołki, fikusy itp.) oraz na balkonach (m.in. begonie, bratki, pelargonie, surfinie, gazanie itp.). Doskonały też do storczyków - należy zanurzyć je w rozcieńczonym nawozie wraz z doniczką. Czynność przeprowadzać 1 x w tygodniu, przez 1 godzinę.

Od wiosny do jesieni stosować przy każdorazowym zapotrzebowaniu gleby w wodę (około 2 x w tyg.). W okresie zimowym zmniejszyć dawki o połowę, a w przypadku wybranych roślin do 1/4 (o ile w ogóle potrzebują nawożenia). Jeśli stosuje się dawki zgodnie z zaleceniem nie istnieje ryzyko przenawożenia.

Zastosowanie:

  • Do każdego podlewania roślin – rozcieńczonym koncentratem z wodą, w stosunku 1:40 tzn. 100ml koncentratu na 4 litry wody lub 1 nakrętka na 0,6 litra wody.
  • Do oprysku dolistnego - koncentrat w płynie rozcieńczyć 1:20 tzn. 100ml koncentratu na 2 litry wody lub 2 zakrętki na 0,6 litra wody. Należy pamiętać  o nawadnianiu rośliny zwykłą odstaną wodą.
  • Do oprysku interwencyjnego w celu likwidacji insektów i chorób grzybowych - 3 zakrętki na 0,6 litra wody lub w stosunku 300ml koncentratu na 2 litry wody - oprysk na spodnią część liści wykonać 3-4 razy w ciągu 2 dni, a przy opornych szkodnikach zwiększyć stężenie pięciokrotnie, czyli 5 zakrętek na 0,6 litra wody lub 500ml na 2 litry wody.